žvýkání !!

18. prosince 2008 v 19:41 | anagirl |  o hubnutí
Nadměrné užívání žvýkaček a bonbonů bez cukru vede k chronickému průjmu, bolestem břicha a drastickému úbytku na váze. Informovali o tom britští lékaři, podle nichž způsobuje nepříjemné zdravotní komplikace sorbitol obsažený v těchto výrobcích.
13. 1. 2008 08:38
- LONDÝN
Dva pacienti s chronickým průjmem, bolestmi břicha a drastickým úbytkem na váze se po vyšetření přiznali, že denně vyžvýkají několik balíčků žvýkaček. Jednadvacetiletá žena spotřebovala denně tolik cukru prostých žvýkaček, že do svého těla dostala 18 až 20 gramů sorbitolu. Jedno dražé či plátek obsahuje asi 1,25 gramu této látky.
Druhý z pacientů, šestačtyřicetiletý muž, vyžvýkal denně až dvacet žvýkaček, takže do svého těla přijal okolo 30 gramů sorbitolu.
Přestože může tato látka při nadměrném užívání způsobit vážné zdravotní komplikace, po úplném vysazení se obvykle vrátí metabolismus do normy. Oba pacienti po dietě měli normální pohyblivost střev, nabrali ztracenou váhu a přestali trpět průjmem.
"Naše případy demonstrují, že konzumace sorbitolu může způsobit nejen chronický průjem a potíže s peristaltikou, ale také znatelný úbytek na váze," uvedli autoři.
zdroj ceady.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kyra Kyra | Web | 18. prosince 2008 v 19:51 | Reagovat

Hmm.. To som nevedela..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama