příznaky bulimie

20. prosince 2008 v 19:01 | anagirlMentální bulimie bývá často pokračováním anorexie a projevuje se hlavně záchvaty přejídání a ztrátou kontroly nad množstvím snězeného jídla, v důsledku toho se objevuje přehnaná kontrola tělesné hmotnosti pomocí zvracení, užívání projímadel, hladověním, extrémním cvičením. Nebezpečí bulimie nespočívá v extrémní vyhublosti jako u anorexie. Neovladatelné bulimické záchvaty rozvracejí tělesný metabolismus a mohou vést k trvalým zdravotním problémům. Nemocní trpí také častými depresemi a pocity viny. Myšlenky na jídlo, přejídání a zvracení se mohou stát jedinou náplní jejich života.


K projevům koloběhu hladovění a zvracení patří nadměrná pozornost věnovaná jídlu a tělesné hmotnosti, strach z přibrání na váze, záchvaty přejídání se a následného zvracení, stravování se v tajnosti, zneužívání projímadel a močopudných léků, užívání tabletek na zhubnutí, nadměrné a
vyčerpávající cvičení, kulatá tvář, způsobená zduřením slinných žláz a hormonálními změnami, zvýšená kazivost zubů, zažívací obtíže (pálení žáhy, žaludeční vředy, střevní potíže), možnost metabolického rozvratu organismu v důsledku odvodnění organismu a nerovnováhy minerálních látek, deprese, změny nálad, podrážděnost, pocity viny, nadměrná sebekritičnost, úvahy o sebevraždě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama